Firma ElektroSystem Zlín, s.r.o. byla založena 10. listopadu. 1993 ve Zlíně.

V počátku své historie se firma specializovala na dovoz a prodej elektrotechnických výrobků italské firmy LucaSystem. Zahájila vlastně v České republice prodej rozváděčů z PVC materiálů včetně perforovaných žlabů a širokého příslušenství.

V roce 1995 zřídila z důvodu širší nabídky služeb zákazníkům výrobu rozváděčů nízkého napětí do 1000V. O rok později vznikl kompletní velkoobchod elektroinstalačního matriálu. Najdou se v něm kromě značek běžných na českém trhu i ABB LucaSystem a další značky z Itálie – Geros (DIN lišty), Fulco (protahovací pera). Z Číny potom ElektroSystem nabízí jističe a chrániče GEM a také prachotěsná zářivková svítidla IP65 a další hlavně průmyslová svítidla ve vyšším krytí.

V průběhu let se firma rozvíjela, což vedlo v roce 1998 ke zřízení elektromontážní skupiny a v roce 2002 ke koupi vlastního areálu ve Zlíně Malenovicích a přestěhování do nových a větších prostor ve kterých společnost podniká i v současnosti. V roce 1998 založila firmu ve Slovenské republice v Trenčíně - ElektroSystem SK, s.r.o, která se doposud podílí na prodeji výrobků.

V současnosti společnost poskytuje komplexní služby v oboru elektro tj. :
  • velkoobchodní i maloobchodní prodej elektroinstalačního materiálu, včetně rozvozu významným zákazníkům na místo určení,
  • projekty a výrobu rozváděčů NN,
  • kompletní služby v oblasti elektromontáží (elektroprojekty menších a středních staveb),
  • elektromontáží silnoproudých rozvodů NN, podzemních kabelových přípojek a rozvodů NN, veřejných osvětlení a veškerých slaboproudých rozvodů (EPS, EZS, datové rozvody, STA atd.)

Pro realizaci sjednaného díla jsou technici a montéři vybaveni maximální technickou podporou, el. nářadím od firem Hilti, Makita a Bosch. Zajišťuje také záruční a pozáruční servis. Důraz klade na integraci jednotlivých systémů. Společnost má nyní 25 zaměstnanců.